sobota, 10 lutego 2018

Wiza do Kambodży

Wiza do Kambodży


Flaga Kambodży - kolor niebieski symbolizuje rodzinę królewską, biały religię (Buddyzm) a czerwony - naród. Po środku znajduje się największa i najważniejsza w tym kraju świątynia Angkor Wat. W ciągu dwudziestego wieku, flaga Kambodży zmieniała się kilkukrotnie. Obecna, obowiązywała już w latach 1948 - 1970, a przywrócona ponownie została w roku 1993. 

Wizę do Kambodży robiłem jeszcze w Chinach i to jedząc sobie spokojnie w domowym zaciszu kolację. Posiadacze paszportów większości krajów zachodnich mają bowiem dwie możliwości:

1. E-WIZA

E-Wiza to kambodżańska katapultacja w przyszłość i zostawienie przez ten kraj rozwijający się w tyle takich mocarstw jak USiA, Chiny czy Unia Europejska. Cały proces zajmuje od jednego do trzech dni i można ją wyrobić bez wychodzenia z domu. Do uzyskania ważnego trzy miesiące prawa jednego wjazdu, jednego wyjazdu i trzydziestu dni pobytu w międzyczasie, wystarczy, bowiem, komputer z dostępem do internetu.  

Żeby uzyskać e-wizę, należy:

- obok zakładki z redtubem, dowolnej przeglądarki, otworzyć czytelną i przejrzystą stronę Ministerstwa Spraw Zwenętrznych Królestwa Kambodży.
- w dzialę "e-visa", wypełnić krótki formularz
- podać dane karty płatniczej, na której znajduje się minimum 25 dolarów.
- sprawdzić i potwierdzić lub poprawić dane
- zapisać stronę z potwierdzeniem płatności i danych i czekać na email z ewizą
- po otrzymaniu emaila z załącznikiem w podstaci pliku pdf z ewizą, wydrukować dwie kopie wlepki
- pojawić się z paszportem i wydrukowaną wizą na dowolnym przejściu granicznym obsługującym e-wizy.E wiza oszczędza nam czas podczas przekraczania granicy i jedną stronę w paszporcie. Po wystemplowaniu z kraju ościennego, osoby posiadające ten rodzaj wizy z kluczowym elementem w postaci kodu kreskowego, kierowane są do specjalnej, e-wizowej kolejki, która, zazwyczaj, jest krótsza niż kolejka standardowa. Niestety, E-Wiza obowiązuje jedynie na wybranych przejściach lotniczych i drogowych.
 
2. WIZA PRZY WJEŹDZIE

Na większości przejść granicznych i lądowych, istnieje możliwość wykupienia wklejki bezpośrednio u osoby stemplującej paszport. Proces trwa kilka minut i kosztuje 25 dolarów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz